Anunt important2022-06-29 14:03:58

Anunt important

In atentia utilizatorilor care sunt racordati la reteaua publica de alimentare cu apa

Avand in vedere conditiile de seceta accentuate U.A.T. Romani aduce la cunostinta cetățenilor din comuna care sunt racordati la reteaua publica de alimentare cu apa potabila ca, incepand cu data de 29.06.2022 vor beneficia de apă numai în intervalul orar 17:00-20:00.
În vederea evitării eventualelor efecte negative cauzate de lipsa apei, U.A.T. Romani recomandă utilizatorilor să foloseasca apa potabilă numai pentru consumul propriu si in scopuri strict menajere.
Pe perioada secetei este strict interzisa folosirea apei in urmatoarele scopuri :
- Udarea gradinii de legume;
- Umplerea iazurilor piscicole;
De asemenea este strict interzisa folosirea apei din hidrantii exteriori de incendiu in alte scopuri decat pentru care sunt destinati.
VA MULTUMIM !

CONDUCEREA PRIMARIEI COMUNEI ROMÂNI